8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za mocnej sum alkoholu oraz dieta uboga w wyniki i warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest a niewiele praktycznych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które warto jeść, aby uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w obiektu obniżenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Przypisuje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi wprowadzonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nagle się obniży. Banany można spożywać jak dorosłą przekąskę lub dać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z świeżym miąższem zawierają potas, też jak pomidory i banany. Obejmują więcej witaminę C, jaka robi jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w role obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wielce silny produkt, który można zużywać na ostro czy pić w role soku. Samo z poszukiwań wykazało, że picie filiżanki wyciągu z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że wynosić element zdrowego śniadania. Myśl jednak, by zobaczyć ilość cukru, że kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zepsuć dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie posiada ogromne wyjście dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas oraz różny punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u osób z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla świadomości na diecie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie dokonane w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu wprowadzonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u osób z czystym szczeblem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma maksymalną dawka wody dzięki czemu pozytywnie przybywa na kobiety z podniesionym ciśnieniem krwi czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że dodatkowo zapobiegać wzrostowi ciśnienia u osób z prawdziwym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten powoduje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego natomiast je obniża. Wśród tego aminokwasy zawarte w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z produktów i warzyw. Czyli jest byt bowiem istotniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments