Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Jastrowie

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w interesie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Są one nieskończenie wiele zalet, dzięki temuż są tak często wybierane. Są wygodne, popularne w mieszkaniu czystości, pasują do wszystkiego stylu wnętrza, tak i dosyć szybko się je realizuje. Nie powinien do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Konin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można postawić w dowolnym wnętrzu. Ich możny wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu przystosować do różnych trendów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas wybrać do mieszkań zaopatrzonych w języka klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo ciekawe, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Z tegoż jaka istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do uzyskania. Przed zakupami należy to dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim wybiera się dać na ziemi panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Konin

Panele podłogowe Konin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w wszystkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać spośród ostatnim, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli dlatego na przykład salon, który planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w handlach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wpływowa na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są a one o dużo węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno istnieje także z panelami bardzo krótkimi, jakie mierzą nie bardzo niż 80cm długości. Takie lekkie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych mieszkaniach, w wypadku znacznie dużych pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie wyjątkowo uciążliwe i wymagające.

Panele podłogowe Konin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie uważa zdolności zakupu paneli na realizację, ale ważna zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za bardzo. To ile w określonej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układu spośród obecnym przeważnie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc zobaczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu łatwiej można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Konin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments